mammografia Wrocław

Oficjalny serwis Koła Naukowego Slawistów w Łodzi

Temat: Gdzie w tej chwili mogę zrobić bezpłatnie badanie USG piersi oraz mammografię we Wrocławiu?
Dzień dobry Bezpłatny dostęp do badań usg piersi i mammografii jest w każdej poradni położniczo - ginekologicznej z którą Fundusz podpisał umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Lekarz decyduje o przeprowadzeniu niezbędnych procedur diagnostycznych, które uznał za niezbędne do postawienia diagnozy. W przypadku wydania skierowania na wskazane badania lekarz kierujący wskazuje miejsce ich realizacji. Dodatkowo badanie mammograficzne bezpłatnie mogą mieć wykonane kobiety w wieku 50- 69 lat, w ramach programu profilaktyki raka piersi. Informacja na temat programu dostępna jest na stronie internetowej DOW NFZ www.nfz-wroclaw.pl PROGRAMY PROFILAKTYCZNE. Pozdrowienia Wyświetl pełny artykuł

Źródło: forum.nfz-wroclaw.pl/index.php?showtopic=7028Temat: Badania mammograficzne w Tyńcu
podaję za moja gmina - moja wieś

Wkrótce rozpoczną się badania
mammograficzne
Zrób badania!
W dniach 7 – 11 kwietnia na terenie gminy Kobierzyce
odbędą się bezpłatne badania mammograficzne
dla kobiet w wieku od 50 do 69
lat.
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy
współpracy z gminą Kobierzyce organizuje
bezpłatne badania mammograficzne dla
kobiet w wieku od 50 do 69 lat, ubezpieczonych
w Narodowym Funduszu Zdrowia,
zameldowanych na pobyt stały na terenie
województwa dolnośląskiego.
Dla kobiet w wieku 40 – 49 lat oraz od 70
roku życia zamieszkałych na terenie gminy
Kobierzyce dofinansowanie przez gminę
50%, tj. 32,50 zł.

Badania będą wykonywane w dniach:
-
(9 kwietnia 2008r. w mammobusie ustawionym
przy Szkole Podstawowej w Tyńcu Małym

Osoby zainteresowane prosimy o rejestrowanie
się w Gminnym Ośrodku Pomocy
Społecznej w Kobierzycach – sekretariat tel.
071/36-98-000.


Koordynator – pracownik socjalny
Jolanta Lancman.

przekazuje
STANCA
Źródło: forum.tyniec-maly.pl/viewtopic.php?t=510


Temat: Bezpłatne badania mammograficzne!


W dniach 04.-08.09.2009 roku przy Ośrodku Zdrowia w Długołęce przy ul. Wrocławskiej 24 ustawiony będzie Mammobus. Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały badań mammograficznych. Szczegółowe informacje oraz rejestracja pod nr telefonów:

0 801 080 007 oraz 058 666 24 44.
Źródło: dlugoleka.net/viewtopic.php?t=418


Temat: Prasówka
2009-01-02
Dolny Śląsk: Chorzy bez opieki specjalistów

Pacjenci odchodzą z kwitkiem z dolnośląskich poradni. Przepadają im umówione wizyty i nie wiadomo, na kiedy zostaną wyznaczone kolejne. Przynajmniej na kilka tygodni zawieszono przyjmowanie do wielu specjalistów. Powód: NFZ nie podpisał kontraktów z 1100 poradniami specjalistycznymi

Zapisałeś się do lekarza specjalisty na wizytę w styczniu? Po pierwsze, koniecznie zadzwoń do swojej poradni (o ile uda Ci się dodzwonić) i zapytaj, czy termin jest aktualny, na kiedy ewentualnie wizyta została przeniesiona i czy - mimo problemów - możesz zostać przyjęty, jeśli kontynuujesz leczenie. Nie martw się o recepty na leki wypisywane dotąd przez twojego kardiologa czy diabetologa - może je wypisać również twój lekarz pierwszego kontaktu.

Po drugie, listę dolnośląskich przychodni i szpitali, które dostały pieniądze z NFZ i pracują bez problemów, możesz sprawdzić na www.nfz-wroclaw.pl (lista ma być dostępna od soboty).

Po trzecie, możesz zadzwonić po wszelkie szczegóły do Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu pod numery: 071 79 79-100, -148, -149, -112 (od poniedziałku do piątku).

Przypomnijmy: na Dolnym Śląsku wnioski ok. 1100 poradni specjalistycznych o kontrakty na usługi medyczne zostały odrzucone przez Fundusz (zaakceptowano 1400).

Bałagan spowodowały źle wypełnione wnioski oraz - jak to określa NFZ - "mało przyjazny" program komputerowy, który generował nieporozumienia. - Właśnie ogłaszamy konkursy uzupełniające, żeby placówki mogły ponownie wypełnić wnioski - zapewnia Małgorzata Sadowy-Piątek, rzecznik praw pacjenta dolnośląskiego oddziału NFZ. - Do 25 stycznia powinno być jasne, kto dostał pieniądze. Do tego czasu na pewno przyjmowani będą ci, którzy nie mogą czekać, np. przypadki nagłe czy pacjenci onkologiczni.

Dolnoślązacy często dzwonią do NFZ, pytając o wizyty u endokrynologów, neurochirurgów i urologów dziecięcych. - Ale to osobny problem, niezwiązany z początkiem roku. Po prostu tych specjalistów jest najmniej - tłumaczy rzeczniczka.

- Nie jest tak źle - uważa Maciej Biardzki, dyrektor ds. medycznych w dolnośląskim NFZ.- Ważne, że pracują wszyscy lekarze pierwszego kontaktu oraz ratownictwo medyczne.

Wśród placówek odrzuconych przez NFZ jest m.in. Akademicki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej, gdzie nie działa żadna z 63 poradni. Podobnie w Dolnośląskim Centrum Medycznym Dolmed: bez problemów przyjmuje tutaj tylko okulista i można jedynie zrobić mammografię oraz gastroskopię. Na 16 poradni specjalistycznych aż 13 nie podpisało kontraktów, na razie więc nie sposób dostać się w Dolmedzie m.in. do ortopedy, kardiologa, diabetologa, pulmonologa, ginekologa, neurologa czy proktologa. Na umówioną wizytę masz szansę tylko wówczas, gdy kontynuujesz leczenie, np. jesteś w ciąży albo przechodzisz odczulanie w poradni alergologicznej. Przyjmowane są także nagłe przypadki. - Robimy to, nie mając zagwarantowanych pieniędzy; po prostu liczę, że je odzyskamy, choć na razie nie mam nawet sygnału o konkursie uzupełniającym - mówi Marek Moszczyński, prezes Dolmedu. - W ostatnim dniu roku dzwoniliśmy do wszystkich umówionych pacjentów, żeby nie przyjeżdżali, bo mamy kłopoty. Nie umiem powiedzieć, co dalej; wszystko jest rękach Funduszu.

W Dolmedzie chorym pozostaje więc albo wizyta płatna (60-100 zł), albo czekanie na nowy termin. - Jak tylko dostaniemy pieniądze, będzie się można rejestrować ponownie. Niestety pacjenci styczniowi nie zostaną automatycznie przeniesieni na terminy lutowe. Będą musieli zapisywać się od nowa, a u nas czeka się zwykle około miesiąca - mówi Marek Moszczyński.

W przychodni Gaj przy ul. Krynickiej poradnie alergologiczna i diabetologiczna pracują, choć umów nie mają. - Dla mnie liczy się pacjent, przecież nie zostawię chorych z niczym - mówi zirytowany Wojciech Korzeniowski, dyrektor przychodni. - Nie patrzę już na to, czy NFZ mi zwróci pieniądze. To zupełnie nieprzewidywalna instytucja. Kilka dni siedzieliśmy nad wypełnieniem komputerowego wniosku o pieniądze. Postawiłem kropkę w rubryce "praca wg harmonogramu". Potem jakimś cudem, bez naszego udziału, kropka przeskoczyła do niewłaściwej rubryki "całodobowo" i z tego powodu pieniędzy nie dostaliśmy. Mamy lokal, sprzęt i personel, ale zdecydowała kropka.

ÂŹródło: Gazeta Wyborcza Wrocław


PS. Do administracji forum - może dział Prasówka? Każdy z nas coś tam czyta, ale nie każdy wszystko...

Źródło: forum.nfz-wroclaw.pl/index.php?showtopic=5424


Copyright (c) 2009 Oficjalny serwis Koła Naukowego Slawistów w Łodzi | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.